Menu Zamknij

W związku z napaścią Rosji na Ukrainę z końcem lutego 2022r., w odpowiedzi na ludzką tragedię oraz zapotrzebowanie udzielenia pomocy i schronienia osobom uciekającym z ogarniętego wojną kraju, wspólnie ze Społecznością Chrześcijańską Zachód oraz wspólnotą Dom w Ramionach Ojca uruchomiliśmy na warszawskim Bemowie centrum pomocy uchodźcom, rozpoczynając tym samym szeroką akcję pomocową, nie tylko bezpośrednio dla uchodźców z Ukrainy, ale także dla ludności, która została poza naszą wschodnią granicą.

Dzięki wsparciu udzielanemu nam przez osoby indywidualne oraz liczne organizacje i stowarzyszenia w kraju i za granicą udało nam się:

1. udzielić schronienia ponad 1000 osób, rozmieszczając je w domach w całej Polsce; 

2. zorganizować transporty z żywnością, lekami i odzieżą na tereny ogarnięte działaniami wojennymi na Ukrainie; 

3. przetransportować kilkaset osób z Ukrainy przez Polskę do Europu Zachodniej;

Wojna o wolność Ukrainy trwa nadal. Nasze ekumeniczne centrum na Bemowie zostało zamknięte z uwagi na stabilną sytuację migracyjną, jednak wciąż chcemy pomagać. Potrzebne są leki, żywność, ubrania. Chcesz pomóc?

1. Podejmij codzienną modlitwę i post za pokój na Ukrainie;

2. Wesprzyj nasze działania materialnie:

Przelewy w PLN z dopiskiem „pomoc.ua

19 1240 6380 1111 0011 0905 9142

Przelewy zagraniczne:

w EUR: PL21 1240 6380 1978 0011 0906 4159

w USD: PL46 1240 6380 1787 0011 0906 4335

SWIFT: PKOPPLPW

 

MISJA UKRAINA

Etap I: 

Zanim wszystko zaczęło się na dobre, chociaż już wiadome było, że coś się tli, w październiku 2021 r. osiem osób z naszej wspólnoty, wraz z ks. Mateuszem Antoniakiem FDP odbyło podróż do Charkowa, aby tam – na zaproszenie Biskupa Pawła Gonczaruka – rozpocząć cykl nauczań dla kapłanów z diecezji Charkowsko-Zaporowskiej. Był to też wyjazd połączony z misją wsparcia dla najuboższych gmin żydowskich w diecezji.

Etap II:

15 lutego 2022 roku do Wyższego Seminarium Duchownego i Instytutu Nauk Religijnych w Gródku posłaliśmy 3-osobowy zespół misyjny, który prowadził intensywne wykłady, warsztaty, modlitwy i rozmowy z klerykami 3, 4, 5 i 6 roku.  Magda, Mariusz i Michał podziwiali wówczas pełne mocy działanie Ducha Świętego, który otwierał i leczył serca, prostował myślenie i wyposażał przyszłych kapłanów w głębokie zrozumienie prawd wiary. Zespół misyjny wrócił z Ukrainy 20 lutego, na 4 dni przed Rosyjską agresją.

Etap III:

4 kwietnia 2022r – w kolejnym etapie naszej Misji – ta sama, 3-osobowa ekipa pojechała z nauczaniami, świadectwem i modlitwą do Gródka Podolskiego.  Powtórnie spotkali się z klerykami z Wyższego Seminarium Duchownego, odbyły się również spotkania z uczniami Instytutu Katolickiego. Dla wszystkich to był czas pełen Bożej Łaski oraz nadziei. 

Przekazaliśmy też wówczas żywność, leki i odzież termiczną dla walczących na Ukrainie żołnierzy.

To było nasze ostatnie (jak do tej pory) spotkanie twarzą w twarz z kapłanami i klerykami z Seminarium Duchownego. Z informacji, jakie do nas napływają wiemy, że niestety prawie wszyscy z nich trafili do rosyjskiej niewoli, są przetrzymywani, torturowani, niektórzy być może stracili już swoje życie. Nasze serca pełne są bólu, ale nie gaśnie nadzieja na zakończenie tej strasznej wojny i wiara w zwycięstwo Jezusa ukrzyżowanego w życiu każdej z napotkanych przez nas osób!

Translate »