Menu Zamknij

Jesteśmy publicznym stowarzyszeniem wiernych Archidiecezji Warszawskiej, pobłogosławionym do działania na rzecz Kościoła przez Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego – Kazimierza Kardynała Nycza.

Nasza Wspólnota „Dom Przymierza” wyrosła z doświadczeń Ruchu Światło–Życie, odnowy charyzmatycznej i szkół nowej ewangelizacji. Przez wiele lat działaliśmy, jako mazowiecka filia publicznego stowarzyszenia wiernych Archidiecezji Krakowskiej „Misja EnChristo”, kontynuującego dziedzictwo otwartej w 1993 Szkoły Ewangelizacji i Życia Chrześcijańskiego.

Jesteśmy Domem.

A Dom to ludzie, którzy go tworzą. Dom to ciepło, otwarte ramiona, budujące słowo i smaczny posiłek. 

U nas znajdziesz miłość, wsparcie i … kubek dobrej herbaty lub filiżankę aromatycznej kawy 🙂 Zostaniesz przygarnięty i ogrzany. Jak w domu.

Naszą gościnnością chcemy służyć sobie nawzajem – tworzymy Wspólnotę, rodzinę w Chrystusie, tutaj jesteśmy dla siebie braćmi i siostrami, dziećmi i rodzicami duchowymi. Chcemy też, aby nasza gościnność służyła napotkanym na naszej drodze ludziom. Zarówno tym, którzy w Jezusie znaleźli swojego Pana i Zbawiciela, jak i tym, którzy jeszcze Go nie rozpoznali.

Gościnność i miłość do ludzi to jedna z zasad Królestwa. To też jeden z punktów w naszej deklaracji Przymierza, ALE to nie jest pusty zapis – bo gościnność i otwartość na ludzi to przede wszystkim styl naszego życia. Bo być domownikiem Boga to głownie przywilej, ale też i zobowiązanie!

 

Chcecie nas poznać bliżej? Zatem…

„Przyjdźcie i zobaczcie!”(J 1,39)

Sformułowanie „Dom Przymierza” służy do określenia celu, rozumianego jako sposób i styl życia ochrzczonych w Chrystusie, którzy są domownikami Boga – Ef 2,19. Być domownikiem Boga, oznacza jedność między człowiekiem i Bogiem, uzyskaną dzięki przelanej na krzyżu krwi Nowego Przymierza. Jedność obejmującą całe ludzkie życie, które jest w tożsamości synów i córek Boga. Oznacza ona nową katolicką tożsamość, we wszystkich jej wymiarach, zgodnie z wezwaniem Vaticanum II.

Stowarzyszenie opiera się na sieci domostw, w których odbywają się spotkania i uwielbienia. Obecnie mieszczą się one w Strzeniówce, Nowej Wasi, Starej Wsi, Legionowie oraz Kętach. Bóg zachęca nas do rozwijania tej wizji gościnności, gdzie zwiększa się liczba domów mających otwarte drzwi na ludzi poszukujących Bożej obecności. 

Translate »