Menu Zamknij

Lubimy spędzać czas razem. Dzielić się naszym życiem, wspólnie się modlić, śmiać, bawić. Wspólnota to jest miejsce, gdzie mnożymy nasze radości i dzielimy smutki! Tutaj nikt nie jest sam.

Bardzo szczególnym czasem w ciągu roku jest nasz wspólnotowy Camp. 

Pierwszy odbywa się na początku stycznia – mamy wtedy możliwość formować się duchowo i budować relacje przy jednoczesnym szusowaniu na nartach, desce czy podczas górskich wędrówek. Spędzamy wówczas w Tatrach 4 dni w kameralnym gronie około 70-100 osób – jeżeli w tym czasie będziecie w okolicach Białki czy Bukowiny – możecie nas spotkać na stoku 🙂

Drugi Camp – letni – to już większe przedsięwzięcie! To 7-8 dniowy obóz rekolekcyjno – wypoczynkowy przeznaczony nie tylko dla naszych Domowników, ale także dla osób zaprzyjaźnionych z naszym Stowarzyszeniem. Jest nas wtedy (w zależności od możliwości ośrodka, w którym wypoczywamy) od 150 do 250 osób. A co do ośrodka, to wyjeżdżamy w różne miejsca. Pierwsze Campy odbywały się w pięknie położonej Lanckoronie, po kilku latach odpoczywaliśmy w okolicach Wisły, Warszawy, Kielc. Zawsze jest to jednak miejsce, gdzie możemy cieszyć się pięknymi okolicznościami przyrody, basenem, infrastrukturą sportową. 

Pierwsze Campy były podzielone na pokolenie młodych i dorosłych. Jednak Bóg szczególnie zaprasza nas do łączenia pokoleń, do wymiany spojrzenia i doświadczeń, wzajemnego uczenia się, budowania zaufania. Dlatego też od 3 lat odpoczywamy i wzrastamy w wierze wspólnie – dzieci, młodzież, dorośli. Razem, jak w rodzinie.

Podczas Campu korzystamy z czasu przeznaczonego na modlitwę, nauczanie, spotkania i dzielenie się w małych grupach, Eucharystię oraz … relaks 🙂 Przez cały czas trwania rekolekcji jest nami ks. Mateusz Antoniak FDP – nasz Asystent Kościelny, który służy Sakramentem pojednania i pokuty.

Translate »