Menu Zamknij

Bóg jest niesamowity, wspaniały, wyjątkowy! I chcemy Mu o tym mówić. Bóg jest nieskończenie dobry, hojny, łaskawy! I chcemy Mu to wyśpiewać 🙂

On jest tym, który nas zaopatruje, który troszczy się o nas, który chce naszego zbawienia. Jest najlepszym Tatą. Dlatego chcemy i powinniśmy Go uwielbiać! W uwielbieniu wyrażamy nasz zachwyt, podziw, miłość i szacunek do Niego.

Czas modlitwy Uwielbienia to czas, w którym nie skupiamy się na sobie, swoich potrzebach, pragnieniach czy niedomaganiach. Jest to czas, kiedy nasze oczy i serca skierowane są ku Bogu – nasze ciało i usta oddają Jemu całą Chwałę. Nie dlatego, że coś dla nas robi, ale dlatego, że On Jest! (KKK 2639). To właśnie w Uwielbieniu Duch Boży łączy się z naszym duchem i świadczy, że jesteśmy dziećmi – zostaliśmy przybrani za synów i mamy dostęp do Ojca 🙂

Czyż to nie wspaniała Nowina?!

Dlatego właśnie Uwielbienie stanowi centralną część naszych spotkań. W czasie Świętowania Pokoleń, spotkań młodzieżowych czy na naszych obozach mamy szczególnie zaplanowany czas na modlitwę Uwielbienia. Taka „organizacja” sprawia, że Duch nie jest niczym krępowany i to właśnie Jemu oddajemy prawo do prowadzenia tej modlitwy.

Ale na spotkaniach małych grup, w mniejszym gronie także oddajemy Chwałę Bogu. Robimy to też sam na sam – podczas czasu modlitwy osobistej. Uwielbienie jest  stylem naszego życia – chcemy wyrażać je w naszej codzienności.

Nasz zespół muzyczny, który prowadzi nas często w modlitwie Uwielbienia nieustannie formuje się w tej dziedzinie, bo ważne jest, aby w takiej posłudze mieć czyste serce.

Translate »